806. szám Vers

Meseország

Szerző:

Tegnap délután is leültem a padra

– s mintha Meseországban élnék –

belehunyorogva a lemenő napba

– mint már annyiszor –

szerettem volna megállítani az időt

– csak egy pillanatra –

 

Mind hiába, mint homokszemek,

ujjaim közül elfolynak a percek,

és lassan nem marad semmi,

mitől még önmagam lehetnék lenni,

csak egy gép maradt, egy robot;

a szél elfúj minden lábnyomot,

és nem marad utánunk semmi.

Még csak észre sem fogják venni,

mikor végre legördül a függöny,

de nincs már, ki a Nézőtérre üljön;

egymással játszunk egy s mást

minden pillanatban becsapva egymást,

de igazán önmagunkat áltatjuk csak,

hogy megint mások leszünk holnap…

 

Nem!

Nincs már Meseország, a meséknek vége;

meghalt a Sárkány vagy nem létezett soha,

nincs, ki legyőzze: a fehér lovon vágtató Lovag,

s nem létezik a gonosz Mostoha,

nincs vasorrú Boszorkány,

és nincs Királylány sem,

ki csókot cuppant a Béka homlokára,

ki bár tudja, nem változik át, 

azért mégis megpróbálja, mert hátha…

 

– Vagy mással minden másképp volna?

Nem!

Ott hever körülöttünk Meseország porban…

Kapcsolódó írások