804. szám Vers

jó éjt

Szerző:

didergő szmog fátyol rám borította a várost

mikor bezakatoltam valahol kelenföldnél

és még pislákolt bennem egy kis paranoia

vajon miért mosolygott reám olyan kedvesen

a kalauz

 

és korgó gyomorral és reménykedve hogy majd a

fornettisnél aki közölte zárva pedig még

álmosan rám mosolygott két szikkadt sós pogácsa

így nem találhattunk egymásra az éjszakában

a fenébe

 

sárgamellényes bácsika kukát tologatott

amit nem értek, hisz mindenhol ott maradt a kosz

a metró fülembe visította megérkeztem

és képzeld a százharmincas buszt is pont elértem

de rájöttem

 

hogy kár sietnem hisz tulajdonképpen nem vár a

senki és semmi sem budapest már elhagy at ott

Kapcsolódó írások