798. szám Vers

Hazámról még egyszer

By

én büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok,

bármennyi a nyomorunk mostanában,

köpnek az emberre, ölik a szívet,

Isten se néz le e félmaréknyi angyalára.

 

de bármerre járok enyém minden,

a fák, a dombok, a templomok,

a városok utcái, a játszóterek,

hol maszatos kezek közt pityereg a homok.

 

már nem épít várat a gyermek,

nincs játékvödör, se piros lapát,

még a felhők is könnyet nyelnek,

majd lágyan megmossák borzas haját.

 

távolabb, a döglött gyárak helyén,

bútor raktárak, amott óvszer csomagoló,

a csend őrzi a szúette deszkákat,

az udvaron böffen egy olajos hordó.

 

és távolabb a falvaknál, hol a cigányok

kezében a fűrész nehéz hegedű,

a bokrok vonóján őseik dalai

jajdulnak búsan keserűn.

 

ők is az enyémek, itt mindenki

hozzám tartozó, majd üvöltök helyettük,

miénk, miénk amerre lát a szem,

a ráncos hasú őszi földek,

a véletlen elhullott búzaszem.

 

mely tavasszal szárba szökken,

és az útszélén nekünk érik a kalász,

látjátok testvéreim, Úristenünk

ránk mégis csak így vigyáz.

You may also like