800. szám Vers

Fényhozó

By

„…most már benned ragyog fel az, ami

még az előbb láthatatlan te voltál.” 

(Tandori Dezső)

 

Én nem tudtam,

hogy mélyről érkezik a Fény, 

s ahogy ültem

a semmi peremén, 

szerényen átbújt a réseken,

nem szórt szikrát,

csak fénylett félszegen,

betűk kanyarogtak,

sorok,

alakzatok,

s én már nem tudtam,

hogy éppen hol vagyok,

hogy látom Őt,

vagy káprázat szédít el,

kezét fogtam,

lelkem fürdettem

könnyeivel,

imát mondtam érte,

majd jöttek váteszek,

és nem féltem,

hogy végleg elveszek,

hisz sötétben él, mégis

úgy ragyog,

hogy fénnyé válok Tőle én is,

kitölti az űrt,

betölti a teret,

én nem hittem,

hogy ennyire szép lehet…

 

túl minden betűn,

soron,

alakzaton,

nem érdekel már semmi,

csak mindig ebben a fényben lenni,

és örökre inni szavát,

mert

szívembe írta magát.

You may also like