Vídia: Fatörzs

Tarr Annamária értékelése
Vídia Fatörzs című képe, mint kompozíció, mint tartalom tökéletes. Természetfotó, ami egyben ennél sokkal több és sokkal mélyebb. Sokszor azt mondjuk, egy arc sok mindent elárul. Nekem olyan érzésem van, mintha ezt a képet látva picit tükörbe néznénk.
Az élet végigrohan rajtunk és nyomot hagy bennünk.
A fa, mint természeti jelenség arra tanít minket, hogy milyen kis magból mekkora erő születhet. Mint a fákat minket is érnek kisebb-nagyobb viharok, amik megtépáznak, folyamatosan ide-oda dülöngélünk, fejlődünk, tanulunk, felejtünk vagy próbálunk felejteni.
Ezen a képen a fa sötét foltjai mutatják, hogy sok nehézségen ment át, de mégis le tudta győzni hisz az évgyűrűkön látszik, hogy nagy fa lett belőle, akinek a múltját már csak az arca idézi.
Van az a mondás, hogy minden nappal kicsit meghalunk, kicsit kiégünk de mégis valami csoda folytán minden reggel újra erőre kapunk, hogy éljünk. Én azt kívánom mindenkinek, hogy találjon magának okot arra, hogy még az élet nagy viharában is, ha meg is hajlunk olykor a nehézségek nagysága előtt akkor se törjünk meg.